sobota, 10 października 2009

54. Veni, vidi, VISA.

Od jakiegoś czasu szukam idealnych kozaków na zimę, wymagania niby nie są zbyt wygórowane, mają być ocieplane, raczej płaskie, bez zbędnych ozdób i przede wszystkim dopasowane do łydki. I właśnie moje łydki dyskwalifikują praktycznie każdy jeden but, który przymierzam. Nie znalazłam ani jednej pary, która by była odpowiednio wąska, a jeśli już to przeważnie jest całościowo tak ciasna, że po założeniu nie byłam w stanie tego butowego monstrum zdjąć.
Mam cichą nadzieję, że sezon prawdziwych kozaków jeszcze się nie rozpoczął i że coś znajdę, ale fakt pozostanie faktem, jeśli potrzebowałabym czegoś na gwałt, musiałabym albo w trybie przyspieszonym bardzo przytyć w łydkach albo kupić wspaniałe szerokie buty w których mogłabym sobie chować np. portfel czy dodatkowe skarpetki. Dlaczego kupienie idealnych butów jest takie trudne, dlaczego nie mogę wejść do sklepu i powiedzieć "veni, vidi, visa"? Taki ze mnie zakupowy potwór, a z butami sobie poradzić nie mogę. Dobrze, że zawsze są torebki, choćby wczoraj w Venezii spotkałam moją nową przyszłą torebkę, całą z futra (jakiegoś takiego długiego, coś mi się kojarzy, że to mogła być lama). Nie kupiłam, to prawda, ale wiem, że kupię :) W nagrodę za znalezienie dobrych butów.

A dzisiaj na krótki wypad na miasto założyłam pierwszy raz w roku moją upolowaną w SH futrzastą etolę. Nie jestem fanką prawdziwych futer, dlatego tak lubię te wszystkie sztuczne wariacje, można zrobić wszystko, ubrać ze wszystkim i jest okej.

I've been looking for the perfect winter boots for some time now. I don't expect too much, they should be warm, without heels and tight. Unfortunately there's nothing like this in the shops, if they look quite okey, they're terribly huge and I could hide my wallet or gloves in them if I wanted. I hope it's because the winter-boots season hasn't started yet. I really want a new pair and I want even more to enter a shop and say "veni, vidi, visa"
Luckily there are bags, I've already found my newest perfect one and I know I'm buying it in some time.

And today for my short downtown voyage I wore my fake-fur stole.

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Legginsy / Leggins - Kapp Ahl
Top - Zara
Sweter / Sweater - Reserved
Etola / Stole - SH
Kurtka / Jacket - River Island

Ciao!

3 komentarzy. Miłego dnia!:

bohomazy pisze...

Ładny sweterek. ;)

Tristana pisze...

zawsze mam tak samo wlasnie z kozakami, ale coz za chude nozki sie placi hihi :d

pozdrawiam
K.

Honoratowe... pisze...

Piękna ta futrzana etola.

Prześlij komentarz

Będzie mi miło jeśli podzielisz się swoją opinią, pamiętaj jednak, żeby się podpisać, będę wtedy mogła odpowiedzieć.

I would really enjoy it if you share your opinion, just remember to sign it, so I could reply